Slovenskí diplomati získali Stredoeurópsky diplomatický pohár

Slovenskí diplomati sa stali víťazmi 9. ročníka tradičného futbalového turnaja diplomatov stredoeurópskych krajín o Stredoeurópsky diplomatický pohár.

Ako informoval kapitán nášho mužstva Milan Novotný z tlačového odboru MZV SR, slovenskí futbalisti pod vedením hrajúceho trénera - šéfa bilaterálnej sekcie MZV Juraja Migaša zdolali vo finále maďarských kolegov 6:2. Tretí skončili Rakúšania, ktorí v zápase o bronz porazili Čechov na penalty.

Turnaj sa hral počas víkendu v Národnom tréningovom centre v Senci. Jeho tradícia siaha do roku 1996, keď sa prvý ročník hral v Prahe. Tam Slováci vyhrali a tento úspech zopakovali až po deviatich rokoch. Novotný dodal, že jubilejný 10. ročník sa bude konať v Nemecku.